Vicky un Sandis

wedding in castle, wedding planning in Latvia

Kāzu fotogrāfijas, kur pārim dzīvojot ārzemēs, organizējām viņu kāzas Latvijā, Bīriņu pilī.

Īriete Vikija un latvietis Sandis dzīvoja kādā mazā pilsētiņā Īrijā.Tāpēc nebija nekāds brīnums, ka agrāk vai vēlāk abu ceļi krustojās. Tiesa, pirmo reizi, kad abi sastapušies, abi bijuši attiecībās, bet kā tas dzīvē nereti notiek – attiecības mēdz pajukt. Pēc kāda laika abi sastapušies vēlreiz un līdz ar to mirkli uzplaukusi patiesa un dzirksteļojoša mīlestība.

Kāzu organizatori “Kāzu Aģentūra” sadarbībā ar delfi.lv kopīgi izveidojuši rakstu par Vicky un Sanda kāzām, kuras redzamas šajā sadaļā kāzu fotogrāfijas.

Tālāk attiecības attīstījās visai strauji. Arī runas par precībām neizpalika, tāpēc nebija nekāds pārsteigums, ka pēc gada abi jau saderinājās. Kaldinot plānus, kur atzīmēt savu īpašo dienu. Apsverot vairākas idejas, pāris vienojās gredzenus mīt Latvijā – vietā, par kuru Sandis savai mīļotajai bija daudz stāstījis. Bet Vikija nekad tā arī nebija redzējusi savām acīm.
Pirms kāzu plānošana.
Pārim bija svarīgi svētkus radīt ne tikai sev, bet arī pavadīt šo zīmīgo dienu ar saviem tuvākajiem – ģimeni un draugiem. Parūpējoties par to, lai visi būtu laimīgi.Pāris nolēma kāzas svinēt vairākas dienas, atzīmējot mīlestību tieši Bīriņu pilī kopā ar 62 tuvākajiem un mīļākajiem. Kas nozīmēja arī to, ka arī draugi no tālajām zemēm lidoja šurp.
Vikijas un Sanda 34 viesi ielidoja Rīgā ceturtdienas vakarā un visi nakšņoja vienā viesnīcā, turklāt arī vienā stāvā, kas piešķīra īpaši patīkamu noskaņojumu, gatavojoties lielajai dienai.Varētu teikt, ka šīm kāzām ir sarežģīti definēt sākumu un beigas, jo tas bija vairāku dienu notikums. Piemēram, piektdien tika ieturētas pirmskāzu vakariņas, kurās pievienojās arī latviešu radi.Piektdienā jaunais pāris varēja atļauties būt radoši savās vēlmēs, jo pēc tam kāzu dienā visu vēlējās elegantu un klasisku.
Kāzu rīts un laulību ceremonija Bīriņu pils lapenē.
Šī gada 12. augustā jeb Vikijas un Sanda kāzu rītā līgavu, meitu, mammu un draudzenes ieradās pucēt stilistu komanda. Lai kāzu viesiem nav agri jāceļas un ir spēks vēl visu dienu un nakti svinēt, ir svarīgi, lai ir vairāki frizieri un grimētāji. “Mums bija saraksts ar viesiem, frizūru fotogrāfijām, laikiem katrai frizūrai, grimam un meistarēm,” būtisku niansi, kā neapjukt darbīgajā rītā, izceļ kāzu organizatore Dace Miezīte. Arī pašu pošanos, godīgi sakot, var atcerēties ar labākajām atmiņām, jo tas bijis pacilāts un ar labu auru apveltīts mirklis, proti, lielākoties numuriņu durvis bijušas vaļā un sievietes “ceļojušas” viena pie otras. Svētku sajūta bija jūtama visā viesnīcas stāvā!
Vikija savas kāzas vēlējās aizvadīt kā pasakā, tāpēc nebija nekāds brīnums, ka uz pili kopā ar draudzenēm viņa devās mūsdienīgā “karietē” – limuzīnā. Sākoties ceremonijai, Sandis ar draugiem (jeb, kā mēdz dēvēt, “best man”) gaidīja līgavu skaistajā Bīriņu pils lapenē pie ezera. Skanot saksofonam, vispirms nāca līgavas māsas un dēls nesa sirsnīgu uzrakstu.”Pati ceremonija bija ļoti nozīmīga, patiesa un emocionāla, taču piepildīta ar mīlestību un laimi. Mūsu kāzās bija tik daudz brīnišķīgu mirkļu,” pozitīvajās atmiņās dalās Vikija.
Kāzu fotogrāfijas un tradīcijas internacionālās kāzās.
Pēc ceremonijas un fotografēšanās ar viesiem, pāris devās fotosesijā. Ja pāris jau izveidojis ģimeni iepriekš, audzinot bērniņus, būtiski paplānot arī fotosesiju ar viņiem, skaidro Miezīte. Tai ir jābūt īstajā laikā, kamēr bērni vēl nav noguruši, turklāt jābūt arī kādam aizraujošam procesam, lai mazākajiem nebūtu garlaicīgi, uzsver kāzu organizatore.
Atgriežoties no fotosesijas, pāri sagaidījis kāds saviļņojošs pārsteigums, kas silti iespiedies Vikijas sirdī – visi viesi vienojušies īpašā dziesmā jaunajam pārim. “Tas bija jauks pārsteigums,” piebilst Vikija.Runājot par tradīcijām, Vikija neslēpj, ka tās Latvijā ir citādākas nekā Īrijā, tomēr kopumā tās šķitušas ļoti jaukas un piemērotas arī viņas un Sanda kāzām. Īpaši jaunā sieva izceļ šķīvja plēšanu, svētību no mātēm ar maizi un ūdeni, kā arī Vikijas mīļāko brīdi kāzās – mičošanu. “Tas bija skaists noslēgums mūsu kāzām,” tā jaunā līgaviņa. Taču neizpalika arī Vikijas dzimtenē piekoptās tradīcijas – kāzās tika dejotas īru tradicionālās dejas, kas nudien satuvināja abas ģimenes un viesus, ka neviļus, neviena īpaši neaicināti, pat otrajā dienā sākuši griezties šajā deju virpulī.Būtiski izcelt vēl vienu faktu – tā kā viesi bija gan no Īrijas, gan Latvijas, būtiski bija atrisināt arī valodas jautājumu. Kā stāsta Miezīte, šajās un arī citās līdzīga tipa kāzas tas tiek risināts sekojoši: visi drukātie materiāli ir divās valodās, vakara vadītājs runā visās trīs valodās (angļu, latviešu, dažbrīd – krievu), kā arī spēles vakaram ir tādas, kurās nav daudz jārunā.

Bērni kāzās.

Tā kā pāris paši lolo atvases, kā arī daudzi viesi bija ieradušies kuplā skaitā, bija labi jāpārdomā nodarbes arī mazākajiem, lai nevienā mirklī nekļūtu garlaicīgi. Ieteikums no kāzu organizatores – padomāt par auklītēm vai, kā pati Miezīte viņas sauc, “bērnu draudzenēm”. Šajās kāzās bija divas auklītes, kas sekoja mazāko kāzinieku gaitām. Vērts padomāt arī par bērnu galdu un kādām dāvaniņās, kā tas, starp citu, arī bija Vikijas un Sanda kāzās. Ja vēlas kāzu fotografijas redzēt arī bērnus, tad tas ir īpaši jāpieplāno.

Otrā dienā bērniem bija arī orientēšanās spēle ārā, kur būtiski bija padomāts par aktivitātēm dažādām vecuma grupām, kamēr viņu vecāki turpat Bīriņu pils pagalmā pulcējās uz nesteidzīgu pikniku, kārtīgi izbaudot labos laikapstākļus.

Arī šo skaistu notikumu Vikijas un Sanda Latvijas iepazīšana nebeidzās – pāris nedēļas jaunā ģimene šeit baudīja medusmēnesi.

Nobeigumā Vikija piebilst: “Nav nozīmes tam, ka esi kopā ar kādu no citas valsts, katrās attiecībās ir pārbaudījumi – kā pārim mums ir jācenšas saprast otrs cilvēks.” Viņa skaidro, ka būtiska ir abpusēja cieņa un pats svarīgākais – mīlestība.

 

Raksts delfi.lv apskatāms šeit.

Pāra atsauksmi par kāzām lasiet šeit.